Slovensko bude usporiadateľom Majstrovstiev sveta v hokeji r. 2019

Slovensko bude usporiadateľom Majstrovstiev sveta v hokeji r. 2019
Prázdny
Prázdny
Prázdny
Prázdny
Prázdny

Správa dňa zasiahla Slovensko ako blesk z jasného neba. Po prvom hokejovom šampionáte na území našej krajiny v roku 2011 sa ošiaľ začne opäť už čoskoro. Nikto nečakal, že Švajčiari nám priam darujú najprestížnejší záverečný turnaj sezóny.

Slovensko sa v roku 2019 stane opäť hokejovou republikou aj so šampionátom.

Slovensko sa v roku 2019 stane opäť hokejovou republikou aj so šampionátom.

Autor: Plus JEDEN DEŇ/Michal Smrčok

Švajčiari ako jediný súper Slovenska v boji o usporiadanie Majstrovstiev sveta v hokeji 2019 stiahli svoju kandidatúru a šampionát chcú organizovať o rok neskôr. Túto správu priniesol oficiálny web Medzinárodnej hokejovej federácie (IIHF).

Slovensko tak zostalo jediným kandidátom na usporiadanie záverečného turnaja A-mužstiev. Slovenskí usporiadatelia už vopred oznámili, že turnaj by sa mal opäť hrať v Košiciach a v Bratislave.

Slovensku nevyšiel plán spoluorganizovať šampionát v roku 2015 spoločne s Českou republikou, ale samostatnej organizácie sa dočkalo skôr ako si myslelo.

"Teší náš, že už v predstihu sme zostali ako jediný kandidát na MS 2019, ale našu úspešnú kandidatúru musia potvrdiť na kongrese IIHF v Prahe ešte delegáti. Do kandidatúry sme vložili to najlepšie, čo sme mohli, a vypracovali skutočne kvalitnú prezentáciu, ktorú bolo potrebné odovzdať do 10. januára 2015. IIHF ju malo k dispozícii už pred Vianocami a nás len teší, že to dopadlo takto. Aj keď sme zostali jediným kandidátom a víťazstvo máme viac-menej isté, nič to nemení na tom, že budeme naďalej pracovať na sto percent a zodpovedne pripravíme všetky potrebné podklady. Chceme, aby sa o MS 2019 hovorilo ako o ešte vydarenejších ako v roku 2011, ktoré mali obrovský úspech," povedal prezident SZĽH Igor Nemeček, ktorý bol v roku 2011 šéf organizačného výboru MS.

V súčasnosti sú známe už dejiská šampionátov do roku 2018. Najbližšie bude hostiť svetovú hokejovú elitu Česko (Praha a Ostrava) v máji 2016 sa MS uskutočnia v ruských mestách Moskva a Petrohrad, o rok neskôr v nemeckom Kolíne a francúzskom Paríži. Máj 2018 privedie najlepšie reprezentačné výbery do dánskych miest Kodaň a Herning.

 

Autor: SITA, pluska.sk/Miroslav Trabalík

 

Najbližšie podujatia

¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯

kalendár podujatí

¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯

hokej  HC Košice

kultúrno-spoločenské podujatia
(koncerty, show a iné)

športové podujatia

zápasy HC KOŠICE

¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯

Novinky

¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯

Občianske združenie Košická aréna
STEEL ARÉNA

Nerudova 12
040 01 Košice

zapísané: v registri vedenom Ministerstvom vnútra SR, 
č. spisu: VVS/1-900/90-22505
IČO: 35556501
IČ DPH: SK 2021839941

Kontakt

+421 55 333 75 33

sekretariatsteelarena.sk

facebook steelarena