Ján Pavol II. – Spomienka na 1. slovanského pápeža

Kultúrno-spoločenské podujatia 19.12.2016 STEEL ARENA 18:00
Multimediálne dielo, ktoré, svojím námetom a spracovaním, oživilo spomienky na milovaného pápeža v premiérovom, úspešnom predstavení 18. decembra minulého roku v košickej STEEL ARÉNE.

Multimediálne dielo, ktoré, svojím námetom a spracovaním, oživilo spomienky na milovaného pápeža v premiérovom, úspešnom predstavení 18. decembra minulého roku v košickej STEEL ARÉNE.
S ročným odstupom vám chceme opäť umožniť zastaviť sa na chvíľu v predvianočnom zhone a slovom, obrazom a príjemnou hudbou si zaspomínať na svätca a výnimočnú osobnosť súčasných dejín, tentokrát: 19.12.2016 o 18.00 hod v STEEL ARÉNE v Košiciach.

Autori, ako aj celý realizačný tím spolu s účinkujúcimi, vás v upravenej verzii diela, prevedú životom človeka, ktorý ovplyvnil svet a bol symbolom lásky, viery, mieru a porozumenia. Vyše 130 umelcov, pozostávajúcich z 56-tich členov orchestra, 40-tich členov speváckeho zboru, 30 členného detského zboru a 4 sólistov, vám viac ako dvojhodinové putovanie po životných cestách Jána Pavla II., spríjemnia prednesom svetoznámych hudobných diel Mozarta, Pucciniho, Čajkovského či Verdiho,
ako aj príjemným sólovým a zborovým spevom. Skladby ako je Lacrimosa od Mozarta, Zbor Židov od Verdiho, ale aj Bárka – pieseň Jána Pavla II. a Tichá noc v závere, vás aspoň na chvíľu vytrhnú z prostredia každodenného zhonu a starostí.

Sprievodné slová moderátorov, doplnené o obrazovú a video projekciu na troch veľkoplošných LED obrazovkách s krásnymi svetelnými a laserovými efektami, vám v dvoch častiach večera predstavia Jána Pavla II. ako malého Karola, študenta, divadelníka, športovca, ale aj ako kňaza, biskupa a v neposlednom rade ako pápeža až po posledné hodiny života. Fotografie, reálne dokumenty, reportáže ale aj výpovede ľudí, ktorí sa osobne s Jánom Pavlom II. stretli, vám obnovia poznané, ale prinesú aj niečo nové a zaujímavé, čo vás obohatí a veríme že aj poteší.

Autori: Peter Himič, Jozef Leščinský Dirigent a hudobná dramaturgia: Igor Dohovič Réžia: Ján Sabol Účinkujú: sólisti, orchester, zbor a detský zbor Opery ŠD Košice.

Vstupenky na koncert JÁN PAVOL II.-spomienka na 1.slovanskeho pápeža , ktorý sa uskutoční 19.decembra 2016 v košickej STEEL Aréne, si môžete zakúpiť exkluzívne v sieti ticketportal.sk.

Cena lístkov sa začína od 15,75 € pri akcii 3+1.

Najbližšie podujatia

¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯

Nenašli sa žiadne podujatia.

KALENDÁR PODUJATÍ

¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯

hokej HC Košice

kultúrno-spoločenské podujatia
(koncerty, show a iné)

športové podujatia

ZÁPASY HC KOŠICE

¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯

Nenašli sa žiadne podujatia.

Spolupráca

¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯

Košická aréna vstúpila s Košice región turizmus do vzájomnéj spolupráci
týkajucej sa podpory, propagácii a informovanosti verejnosti ohľadom turistických a súvisiacich možností Košického kraja.