ELAN 50 rokov tour

NESMRTEĽNÝ ELÁN BUDE MAŤ 50 ROKOV. OSLAVY UKONČÍ ČESKOSLOVENSKÝM TURNÉ
20:00
Prázdny
Prázdny
Prázdny
Prázdny
Prázdny

Keď sa skupina mladých hudobníkov jedného večera v roku 1968 prvýkrát postavila pred hostí malého baru v bratislavskom hoteli, zrejme nikto z prítomných netušil, že je svedkom štartu jednej z najpopulárnejších kapiel česko-slovenskej hudobnej scény. Budúci rok uplnie od tohto okamihu neuveriteľných 50 rokov a na tomto území sa snáď nenájde človek, ktorý by nepoznal aspoň jeden jej hit. Skladby ako  Zaľúbil sa chlapec, Kaskadér, Voda, čo ma drží nad vodou, Človečina, Zlodej slnečníc, Ulica alebo Kráľovná biely chtenisiek úplne zľudoveli. 

Reč je o legendárnej hudobnej skupine Elán, ktorá na budúci rok plánuje veľké oslavy. Čo si pre fanúšikov pripravila, bude zverejňovať postupne ako prekvapenia.

Prvým oznámením  v tomto čase je turné Elán 50, ktoré je naplánované na jeseň roku 2018.  Vstupenky na jednotlivé slovenské koncerty v Bratislave, vo Zvolene a v Košiciach sú v predaji exkluzívne na Ticketportal.sk,  na české koncerty v Ostrave, v Hradci Králové, v Brne a v Ústí nad Labem exkluzívne v TicketLIVE a na záverečný koncert v pražskej O2 Aréne v sieti Ticketportal.cz.

 „Pretože ide o výročné turné, bude sa hlavne spomínať a to veľkolepom a nevšednom štýle. Na koncertoch s fanúšikmi prejdeme retrospektívne päťdesiatročnú históriu a pripomenieme si radostné a aj smutné okamihy, ktoré k životu patria,“ povedal manažér kapely Michal Čimera, podľa ktorého tkvie výnimočnosť kapely tiež v tom, že vydržala hrať päťdesiat rokov. „Niekedy samôže zdať ako keby tu bol Elán odjakživa a bude tu stále, avšak nič nastálo v našich životoch nie je,“ mieni a dodáva, že v priebehu roku kapela fanúšikom postupne pripomenie medzníky svojej histórie. „Sledujte kvôli tomu náš web a facebook. S ďaľšou veľkou aktualitou prídeme v decembri. Bude tak povediac zásadná,“ dodáva.

Prvýkrát v päťdesiatročnej histórii kapely ponúka Elán fanúšikom na turné obmedzený počet vstupeniek Meet and Greet, ktoré im zaručia okrem stretnutia s kapelou aj možnosť vidieť zvukovú skúšku, získať lepšie miesta a ďaľšie výhody. „Muzikanti nám potvrdili, že v budúcnosti nič podobné neplánujú takže doporučujeme neváhať. Tieto vstupenky väčšinou zmiznú ako prvé a môžu byť ideálnym vianočným darčekom,“ hovorí promotér koncertov Dalibor Vajčner, ktorý koncerty Elánu organizuje preskupinu už od roku 2009.

Skupina Elán vznikla v roku 1968. Vydala štrnásť štúdiovýchalbumov, päť anglických albumov a veľa kompilácií. Počas predaja získala neuveriteľných 25 platinových platní. Koncert Elánu na Letnej si nenechalo ujsť viacako 80 tisíc fanúšikov, táto slovenská kapela tiež vypredala aj slávnu Carnegie Hall v New Yorku.

 Pilierom kapely sú Jožo Ráž (spev, bassgitara), Jano Baláž (spev, gitary) a Vašo Patejdl (spev, klávesy), v súčasnosti s nimi skupinu Elán tvorí Peter Farnbauer (gitara, vokály), Ľubo Horňák (klávesy, vokály), Števo Bugala (bicie) a trojčlenná dychovásekcia Richard Šimurka (priečna flauta, saxofón), Martin Haas (trombón) a Samuel Šimek (trúbka, trumpeta).

Elán:

    
 

Roman Helcl
BrainZone Promotion
m: +420 603 345 698
roman.helcl@brainzone.cz
www.brainzone.cz

Najbližšie podujatia

¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯

kalendár podujatí

¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯

hokej  HC Košice

kultúrno-spoločenské podujatia
(koncerty, show a iné)

športové podujatia

zápasy HC KOŠICE

¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯

Novinky

¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯

Občianske združenie Košická aréna
STEEL ARÉNA

Nerudova 12
040 01 Košice

zapísané: v registri vedenom Ministerstvom vnútra SR, 
č. spisu: VVS/1-900/90-22505
IČO: 35556501
IČ DPH: SK 2021839941

Kontakt

+421 55 333 75 33

sekretariatsteelarena.sk

facebook steelarena