Vojna policajtov

Kultúrno-spoločenské podujatia 27.01.2024 STEEL ARENA 18:00
<Zadajte popis podujatia>

Najväčšia filmová premiéra na Slovensku: Vojna policajtov s účasťou hercov a tvorcov!

Osobnosti slovenskej kinematografie sa spojili, aby dali spoločné svedectvo o tom, ako úzko bola prepojená slovenská polícia a SIS s mafiou na východe Slovenska v 90. rokoch. Svedectvo o tom, ako málo hodnotný bol život policajta a aké nemožné bolo spravodlivo potrestať tých, ktorí páchali zločiny. Exkluzívna premiéra nového politického thrilleru sa uskutoční 27. januára o 18 hod. v Steel Aréne v Košiciach za účasti hercov a tvorcov.

Vstupenka Meet & Greet 99.90 € obsahuje: vstup cez osobitný vchod, stretnutie s protagonistami filmu, vstup na raut po priemietani - občerstvenie

Z histórie je nutné poučiť sa. Aby sa jej trpká príchuť neopakovala. Preto je dôležité neustále si pripomínať našu históriu. Slovenskú. Často nie až tak ďalekú. Aby sme presne vedeli, čo už nechceme. Producent a režisér Rudolf Biermann a jeho tím predstavujú nový politický thriller Vojna policajtov. Scenár od Arpáda Soltésza je rovnako naliehavý.

Slávnostná premiéra na veľkom plátne špeciálne pre východ
Už dnes si môžete kúpiť lístky na premiéru v Košiciach, ktorá sa uskutoční veľmi nevšedne v Steel Aréne. Filmový zážitok bude umocnený prítomnosťou divákov - ľudí, z ktorých mnohí si 90. roky veľmi dobre pamätajú, ale aj mladších, ktorí ich poznajú iba z rozprávania svojich rodičov.
Nie jednému sa v 90. rokoch v Košiciach stalo napríklad to, že na ulici, kde býval, vybuchlo auto. Stalo sa to aj Alexandrovi Bártovi, protagonistovi filmu, ktorý v Košiciach vyrastal. O tom, že Košičanov či Prešovčanov sa film bytostne dotýka, svedčí aj fakt, že zahrať si do komparzu sa prihlásilo veľké množstvo východniarov, z ktorých cca. 350 sa vo filme aj reálne objaví. Práve aj kvôli nim a všetkým východniarom, ktorých sa dej filmu najviac dotýka, sa tvorcovia rozhodli pre premiéru v metropole východu, vo veľkej multifunkčnej hale, na veľkom plátne a za prítomnosti hercov a tvorcov, s ktorými bude pred projekciou zorganizovaná autogramiáda.

Dávid proti Goliášovi
Asi tak by sa dal opísať boj, ktorý povedie kapitán Miky Miko (Alexander Bárta), ktorý sa zručne pohybuje na hrane zákona v divokej atmosfére východoslovenského podsvetia začiatkom 90. rokov. V krehkej symbióze tu nažívajú lokálne mafiánske gangy kryté tajnými dohodami so SIS, podnikatelia a miestna polícia - štedro odmeňovaná za privieranie očí pred zločinmi.
Prostredie Mika vyformovalo tak, aby nikomu neveril. Ale keď mu je pridelený systému “neposlušný” partner Igor Molnár (Juraj Loj), zistí, že sú v mnohom podobní. Sú súčasťou mechanizmu, ktorý chcú zmeniť, pretože ich viac nebaví chytať zločincov, ktorí budú na druhý deň prepustení - aj s usvedčujúcimi dôkazmi.
Reakcia ohrozeného systému však na seba nenechá dlho čakať…

Pôsobivé herecké výkony
Politický thriller Vojna policajtov ponúkne kvalitné herecké výkony v podaní hercov, akými sú Alexander Bárta, Juraj Loj, Róbert Jakab, Marián Mitaš, Anežka Petrová, Broňa Kováčiková, Ady Hajdu, Dušan Cinkota a ďalší. Hlavnej negatívnej roly gangstra Berciho sa bravúrne zhostil hudobník Patrik Rytmus Vrbovský.
Premiéra sa uskutoční za osobnej účasti hercov a tvorcov.

Film je prístupný od 18 rokov.

Najbližšie podujatia

¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯

Nenašli sa žiadne podujatia.

KALENDÁR PODUJATÍ

¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯

hokej HC Košice

kultúrno-spoločenské podujatia
(koncerty, show a iné)

športové podujatia

ZÁPASY HC KOŠICE

¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯

Nenašli sa žiadne podujatia.

Spolupráca

¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯

Košická aréna vstúpila s Košice región turizmus do vzájomnéj spolupráci
týkajucej sa podpory, propagácii a informovanosti verejnosti ohľadom turistických a súvisiacich možností Košického kraja.